درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
حسام رسولیان
امتیاز: 14834
رتبه:45
26
55
9
117
دانشجوی کارشناسی IT برنامه نویس Java, PHP,JS CCNA,LPIC پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 110
گروه Thunderbirds نام تیم رسمی آکروجت نیروی هوایی ایالات متحده می باشد که بعد از فرشتگان آبی سومین تیم نمایش هوایی قدیمی دنیاست که هنوز به فعالیت خود ادامه میدهد.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


بعد از 6 ماه تمرین غیر رسمی این تیم در سال 1953 به شکل رسمی پایه گذاری شد. پایگاه هوایی نلیس در نوادا مقر اصلی آنها میباشد همچنین در شش نمایش ابتدایی اسم این تیم Stardusters بود که بعد از آن به Thunderbirds تغییر نام پیدا کرد که از فرهنگ سرخ پوست های محلی الهام گرفته شده است.در سال 1954 این گروه اولین تور و نمایش خارج از کشور خودش و در چند کشور قاره آمریکا برگزار کرد. نمایش آنها در مکزیکو سیتی بیش از 300 هزار بیننده در داخل فرودگاه داشت وهمچنین یک میلیون و دویست هزارنفر در تپه های اطراف فرودگاه این اجرا و دنبال میکردند.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


یک سال بعد یعنی در سال 1955 این تیم هواپیما های خودشون و به F-84F تغییر داند و دو خلبان دیگر نیز به اعضای آنها اضافه شد تا به اجرا فورمیشن 6 فروندی بپردازند همچنین در این سال برای اولین بار از دود سفید در پرواز های خودشون استفاده کردند.تیم Thunderbirds با هواپیما F-84F حدود 100 نمایش مختلف اجرا کردد و در همین سال اولین هواپیما ترابری خودشون که از نوع C-119 و دریافت کردند و به رنگ آمیزی رسمی گروه تغییرش دادند.یک سال بعد هواپیما های این تیم به F-100C تغییر پیدا کرد تا به اولین تیم آکروباتیک دنیا تبدیل شوند که از جنگنده های مافوق صوت در نمایش های خودشون استفاده می کنند.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


گروه Thunderbirds اولین نمایش خودشون با این هواپیما و در تاریخ 19می سال 1956 انجام دادند که بهترین نمایش آنها شکستن دیوار صوتی در ارتفاع پایین بود اما بعد از چند نمایش اداره هوانوردی فدرال انجام این نوع حرکات و ممنوع اعلام کرد.همچنین هواپیما ترابری آنها به C-123D تغییر یافت.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


در اکتبر 1958 تلخ ترین حادثه تاریخ این گروه اتفاق افتاد و هواپیما C-123D آنها به علت برخورد به دسته پرندگان سقوط کرد و هر 19 سرنشین که از اعضای گروه بودند فوت کردند.در سال 1969 این گروه در حضور رئیس جمهور وقت نیکسون از هواپیما جدید خود یعنی فانتوم اف4 در قالب یک نمایش هوایی رونمایی کرد که به طور زنده از تلویزیون نیز پخش میشد. همچنین رنگ سفید رسمی این تیم در آن نمایش به دید عموم گذاشته شد.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


جنگنده فانتوم به دلیل دو سرنشینه بودن دچار تغییراتی شد تا قابل استفاده در نمایش هوایی باشد. کابین عقب مسئول تسلیحات,رادیو, رادار, ناوبری و.. میباشد بنابر نیاز گروه تجهیزات رادیویی و ناوبری به کابین جلو انتقال داده شد و اهرم هدایت یا همان جوی استیک هم از کابین عقب حذف شد.در سال 1973 گروه به دنبال هواپیمایی با هزینه نگهداری ارزان تر برای اجرا نمایش بود و به همین دلیل به سراغ هواپیما آموزشی T-38رفت که اندازه ای کوچکتر و صرفه اقتصادی بیشتری داشت همچنین به دلیل موتور کوچکتر و بهینه تر که دودهای اضافی فانتوم و نداشت هواپیما موجود در موقعیت شماره 4 هنگام اجرا دید بهتری داشت و تمیز تر باقی میماند.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


سال 1982 به دلیل حوادث زیادی که برای Thunderbirds پیش آمد و باعث مرگ چند تن از خلبانان گروه از جمله لیدر دسته پروازی شد نمایش های گروه به مدت 18 ماه تعطیل شد.بعد از بیش از یکسال و در سال 1983 تیم با هواپیما جدید خود فالکون F-16 پرواز های خودش و مجدا آغاز کرد.سال 2009 با تغییر هواپیما های تیم به اف16 بلاک52 خلبان گروه قادر به انجام مانور های قدرتمندی میشدند که هیچ گروه دیگری در دنیا امکان انجام آنها را نداشت.مثل انجام حرکت لوپ بلافاصله بعد از تیک آف.زمانی که تیم اکروجت نیروی هوایی امریکا (Thunderbirds) از اف100 و سی 123 بهره می برد.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


حادثه سال 2003 بررسی های گروه ارزیابی نیروی هوایی امریکا نشان داد که خطای خلبان در محاسبه ارتفاع لازم برای انجام مانور اسپیلیت S عامل اصلی این حادثه بوده است . وی به جای اینکه برای انجام این مانور به ارتفاع 2500 پایی صعود کند ، تنها 1670 پا از سطح زمین فاصله داشت . خلبان هواپیما هنگامی که متوجه شد دیگر نمی تواند هواپیما را کنترل کند تنها 140 پا از زمین فاصله داشت و پس از خروج 0.8 ثانیه بعد با زمین برخورد کرد . تفاوت ارتفاع بین پایگاه هوایی Nellis مقر اصلی این تیم و پایگاه وقوع سانحه از سطح دریا عامل اصلی اشتباه خلبان در محاسبه ارتفاع لازم برای انجام مانور اسپیلیت بوده است.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


شاید سال های بعد اف35 و بتونیم به عنوان هواپیما اصلی گروه ببینیم!

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds


نمایش های ابتدایی تیم حدود 15 دقیقه به طول میکشید اما اجرا های امروزی آنها 75 دقیقه پرواز و شامل 40 مانور مختلف میباشد.خلبانان هر دو تیم آکروجت ارتش امریکا باید حدقل 1250 ساعت پرواز داشته باشند تا وارد گروه شوند.

معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds

برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت دوم: تیم Thunderbirds
2 معرفی تیم های مختلف آکروجت قسمت سوم: تیم شوالیه های روسی Russian Knights
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • ممنون حسام عزیز عالی بود.
    همیشه پروازهای آکروباتیک برام جذاب و خارق العاده هست. خیلی دوست دارم یک بار حضوری به مسابقاتش برم و از نردیک ببینم احتمالا مثل مسابقات ماشین رانی از نزدیک دیدنش خیلی مهیج تره.
  • خیلی ممنون
    بله واقعا جذابیت خیلی زیادی داره و متاسفانه ایران دیگه تیم نمایشی نداره بتونیم استفاده کنیم(پست های بعدی دربارش مینویسم)
    البته نمایشگاه ایرشو کیش پارسال تقریبا میشه گفت سنگ تموم گذاشتن و دوتا از بهترین تیم ها دنیا و آوردن امیدوارم بازم تکرار بشه.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید