درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 612541
رتبه:1
376
1847
842
11319
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

دلایل باز کردن روکش پنجره های هواپیما در زمان نشستن و برخواستن

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 118
با سلام به همه کاربران عزیز وب سایت توسینسو به ویژه علاقه مندان به حوزه هوانوردی ، برای من جالب بود که هر بار که در هواپیما می نشستم در زمان Take Off و Landing خدمه پرواز یا همان Cabin Crew از مسافرین درخواست می کردند که روکش پنجره های خودشان را باز کنند و تا زمان اوج گیری باز نگه دارند ! برای من این موضوع جالب بود ! چرا اینکار باید انجام شود ؟ اینکار چه سودی برای مسافرین دارد یا اگر دلیل ایمنی دارد دقیقا چیست ! خوب اینجا بود که از یکی از میهمانداران پرواز ماهان سئوال کردم و چند نکته جدید به دانشم افزوده شد ، یکی از دلایل جالبی که در خصوص باز کردن روکش پنجره ها عنوان می شود آماده سازی مسافرین برای اتفاقات ناگهانی است تا در صورت بروز مشکل بتوانند در سریعترین زمان ممکن راه خروج اضطراری را پیدا کنند ، در واقع وقتی شما می دانید در کجای هواپیما هستید آمادگی بیشتری برای خروج اضطراری از هواپیما خواهید داشت ، جالب است بدانید که صاف کردن پشتی صندلی در زمان نشست و برخواست هم به همین دلیل خروج اضطراری است تا در سریعترین زمان ممکن امکان تخلیه هواپیما وجود داشته باشد ، خدمه پرواز تنها 90 ثانیه فرصت دارند که فرآیند خروج اضطراری را انجام بدهند و با صاف بودن پشتی صندلی و باز بودن روکش پنجره آمادگی مسافرین برای خروج از هواپیما بسیار بیشتر است .

روکش پنجره هواپیما


از جهتی دیگر از دیدگاه برخی خلبان ها باز بودن روکش ها باعث می شود مسافرین بعضا سریعتر از خدمه پرواز یا حتی خلبان به مشکلات هواپیما در زمان Take Off و Landing پی ببرند و به خدمه گزارش بدهند ، هر چند این اتفاق به ندرت رخ می دهند اما این اثبات شده است که مسافرین در زمان پرواز بسیار کنجکاو هستند که هواپیما را وارسی کنند و همین موضوع می تواند باعث گزارش مشکلات احتمالی پرواز شود ، طبیعتا خلبان از داشتن چند چشم اضافی برای نظارت بیشتر بر روی هواپیما ناراحت نمی شود و این را جزو امکانات پرواز هم می تواند بداند . دیدگاه دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که وقتی روکش های پنجره باز هستند هم از بیرون افرادی که می خواهند خدمات ایمنی اضطراری را ارائه بدهند راحت تر می توانند شرایط داخلی کابین را ببینند و از طرفی نور بصورت ناگهانی و یکباره وارد فضای هواپیما نمی شود و عملیات خروج سریعتر انجام می شود ، جالب است بدانید که عملیات های نجاتی که با روکش پنجره باز انجام شده است بعضا 1000 برابر موفق تر از عملیات های نجاتی بوده اند که روکش ها بسته بوده اند و عامل اصلی آن را نور مناسب کابین و تناسب آن با نور محیط عنوان کرده اند. اینها مواردی بودند که ضمن پرسش و پاسخ من از میهمانداران مختلف هواپیما و البته جستجوهای متنوع در محیط اینترنت متوجه شدم ، اگر در این خصوص اطلاعاتی دارید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره هوانوردی وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • در واقع صاف بودن پشتی صندلی برای ایمنی مسافر پشتی است که بتواند به سرعت خارج شود ، به همین ترتیب بسته بودن سینی جلوی صندلی برای ایمنی خودمان .
  • ممنون. جالب بود.
    (در دو جای متن اشتباهن به جای اضطراری، تایپ شده بود اضطراحی)

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید